Grb_na_List.jpg (32587 bytes)

mpc%20vo%20poz.jpg (12847 bytes)

Grb_na_List.jpg (32587 bytes)

 

Прочка во Штип (19.02.2007)

На 18 февруари 2007 година - Прочка, во преполнетиот соборен храм на свети Николај во Штип, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион отслужи Божествена Литургија и Вечерна богослужба, по што се изврши традиционалното проштевање и верниците побараа и добија прошка од својот пастироначалник и од свештенослужителите.

                  

                                     

               

                   

                                                                                                                                       Известува: ѓакон Саше Ристов

back.gif (1338 bytes)

Vesti