Grb_na_List.jpg (32587 bytes)

mpc%20vo%20poz.jpg (12847 bytes)

Grb_na_List.jpg (32587 bytes)

Св. Петар и Павле -
Краун Поинт,
 Индијана

 

 

На 23 февруари, на денот на Свештеномаченикот Харалампиј, во храмот Св. Петар и Павле во Краун Поинт, Индијана, Неговото Високопреосвеоштенство Митрополитот Американско канадски г. Методи отслужи Преждосвештена  Литургија.

 

Во сослужение на протоереј - ставрофор Томе Стаматов, свештеник Рубинчо Ацески и ѓакон Стеван Барјактаров беше отслужена Утринска богослужба, по што беа отслужени Часови и Изобразителна, кои го исполнуваат молитвениот поредок до Литургијата на претходно осветени дарови.

 

 подготви: ѓакон Стеван Барјактаров


back.gif (1338 bytes)


Vesti